Oyun ve Ekipman

Yeni Nvidia sürücüsü bazı oyunlardaki hataları çözüyor

Yeni Nvidia sürücüsü bazı oyunlardaki hataları çözüyor, Herkese Merhabalar Muhbirler.org takipçileri siz değerli okurlarımız için oyun kategorimizde Yeni Nvidia sürücüsü bazı oyunlardaki hataları çözüyor başlığı altında geniş bir şekilde bilgileri aktarmaya çalıştık. Yazımızın detay bölümünde Yeni Nvidia sürücüsü bazı oyunlardaki hataları çözüyor ile alakalı faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Yeni Nvidia sürücüsü bazı oyunlardaki hataları çözüyor

Nvidia aracılığıyla yayına giren son ekran kartı sürücüsü, bazı oyunlardaki hatalara çözüm üretiyor. Red Dead Redemption 2, Rocket League ve Fortnite oyunundaki bazı can sıkıcı sorunlar, bu sürücü güncellemesinin ardından ortadan kalkıyor. Aynı zamanda performansın yarışı etkilediği Overwatch gibi oyunların oyuncuları, yeni sürücüyü avantajlarını yükseltmek için indirebilir.

Yeni Nvidia sürücüsü bir çok sorunu çözecek

Yeni Nvidia ekran kartı sürücüsü (sürüm 491.92 WQHL) Rocket League, Red Dead Redemption ve Fortnite gibi oyunlarda hata çözümlerine odaklanıyor. Aynı zamanda rekabetçi oyunların çoğunda performans artışı ve yaşam değeri düzenlemeleriyle geliyor. An itibariyle GeForce Experience yazılımı üzerinden veya dilerseniz manuel olarak indirip kurabilirsiniz.

Yeni Nvidia sürücüsü bazı oyunlardaki hataları çözüyor

İşte yapılan düzenlemelerin tam listesi:

  • Bazı masaüstü uygulamaları boyutlarını değiştirirken takılabiliyordu.
  • [GeForce GTX 1660 Super]: Bazı PC sistemlerinde monitörün üst bölümünde görüntü titremesi görüntülenebiliyordu. Bu durum düzeltildi.
  • [Vulkan – Red Dead Redemption 2]: Karakterlerin dış görünümünde pikselli siyah noktalar veya garip görüntüler oluşuyordu. Artık oluşmayacak.
  • [Rocket League]: Maç yükleme süreleri kısalacak.
  • [Fortnite]: Bazı PC sistemlerinde takılmaları azaltmak için shader önbelleği optimizasyonları yapıldı.
  • [Detroit: Become Human]: Görüntü keskinleştirme açıldığında oyun artık çökmeyecek.
  • [Dungeon & Fighter]: Karakter seçerken ekranın kararıp geri gelmesine neden olan sorun giderildi.
  • [Zoom]: Zoom toplantıları başladığında GeForce Experience oyun içi arayüzünün açılmasına neden olan hata giderildi.
  • Nvidia Surround özelliği 4K HDMI 2.1 televizyonlarda hata vermeyecek.
  • Samsung 8K televizyonlara bağlanıp/bağlantı kesildiğinde mavi ekran hatası artık yaşanmayacak.

Son Nvidia sürücüsü ile bazı oyunlardaki problemlerin bunun yanında, donanımlara özel olarak yaşanan hatalar da düzeltiliyor. Yukarıda görebileceğiniz gibi GTX 1660 Super grafik kartına sahip bazı bilgisayarlarda uygulamaları yeniden boyutlandırırken ekranın üst kısımlarında titremeler yaşanabiliyordu. Yeni sürücünün bu problemi da çözmesi bekleniyor.

Yeni sürücüyü GeForce Experience uygulaması üzerinden otomatik olarak indirebilirsiniz. Ayrıca manuel olarak yüklemek için de Nvidia’nın sürücü indirme sayfasına gidebilirsiniz. Ayrıca Nvidia GeForce Now Türkiye hizmetiyle alakalı haberimiz için de buraya tıklayabilirsiniz. Peki sizler bu yukarıdaki sorunlardan herhangi birini yaşamış mıydınız? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu